Достапни линкови

Стејт департментот го поздрави ослободувањето на Гомеш


Американскиот Стејт департмент го поздрави ослободувањето на американецот Еалон Гомеш од Северна Кореја и улогата поранешниот американски претседател Џими Картер. Гомеш во јануари илегално влезе во земјата а во Пјонгјанг ослободување издејствува Џими Картер.
Во Пјонгјанг, Картер се состана лидерот број на Северна Кореја,Ким Јонг Нам, кој го пренесол интересот на земјата за продолжување на шест партитните разговори за демилитаризација на Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG