Достапни линкови

Авганистан: убиени тројца американски војници


НАТО соопшти дека во два денешни бомбашки напада во Авганистан загинале тројца американски војници. Во меѓувреме, авганистанската полиција издаде соопштение во кое се наведува дека тројца полицајци и двајца цивили биле убиени во провинцијата Кундуз. До интензивирањето на нападите дојде откако авганистанските власти ги обвинија меѓунароните сили за убиство на шест деца за време на воздушните напади врз талибанските позиции во провинцијата Кунар.
XS
SM
MD
LG