Достапни линкови

Во Русија и натаму горат над три илјади хектари


Во Русија и натаму горат повеќе од 3 илјади и триста хектари, но бројот на пожарите и површините под оган се намалуваат. Ова денеска го соопшти Министерството за вонредни ситуации, наведувајќи дека во годинашните пожари предизвикани од жешкото време изгореле околу милион хектари под шума.
XS
SM
MD
LG