Достапни линкови

Дешифриран генетскиот код на пченицата


Британските научници го дешифрирале генетскиот код на пченицата што за неколку години би овозможило создавање нови сорти и поголеми приноси, потребни за прехрана на растечката светска популација.
Како што јавуваат британските медиуми, генетскиот код ке биде достапен на интернет со цел производителите да можат да го користат.
XS
SM
MD
LG