Достапни линкови

На Јемен му треба поголема помош за борба со Ал Каеда


Поранешниот телохранител на Осама бин Ладен, Насер Ахмед ал Бахри изјави дека на владата на Јемен ке и треба странска помош за да остане на власт бидејки и престоји ескалација на судирите со јеменската ортганизација на Ал Каеда. ЦИА смета дека јеменската Ал Каеда е дури по опасна од централната организација чии лидери се криеле во Пакистан.
XS
SM
MD
LG