Достапни линкови

Шефот на германската дипломатија во посета на Косово


Шефот на германската дипломатија Гвидо Вестервеле денеска ќе ја посети Приштина.
Предвидено е Вестервеле во Приштина да се сретне со косовскиот претседател Фатмир Сејдиу, со премиерот Хашим Тачи и со министерот за надворешни работи Скендер Хисини.
Германскиот министер за надворешни работи ќе се обрати и пред пратениците во косовското Собрание, а ќе го посети и православниот манастир Грачаница.
XS
SM
MD
LG