Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Сончево и топло време не` очекува денеска со максимални дневни температури до 39 степен целзиусов. Во Скопје и околината слично време со максимални дневни температури до 37 степен. Метеролозите предвидуваат дека топлотниот бран кој ја зафати земјава ќе се прекине во недела за кога се очекува благо заладување.
XS
SM
MD
LG