Достапни линкови

Медведев ја суспендира одлуката за изградба на автопатот


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денес нареди да се суспендират плановите за изградба на автопат низ шума Кимки во близина на Москва. Во пораката објавен на неговиот видео блог Медведев вели дека одлуката за изградба на автопатот се повлекува откако невладините групи, опозицијата а денска и владејачката партија побараа да се направат дополнителни анализи Ова е редок пример кога руските власти одговараат на протестите на луѓето и менуваат нешто.
XS
SM
MD
LG