Достапни линкови

Судир на грчки авиони во близина на Крит


Еден пилот е исчезнат а еден тешко повреден во судар на два ловци Ф-16 јужно од Крит. Спасувачите пронашле двајца од вкупно тројца пилоти, а сеуште трагаат по третиот за кој постои сомневање дека се катапултирал навреме. И двата авиони се од составот на 340-та ескадрила од воената база на НАТО во градчето Суда на Крит. Инцидентот се случил за време на воена вежба.
XS
SM
MD
LG