Достапни линкови

Убиени 8 полицајци во Авганистан


Бунтовници нападнале полициска станица во северен Авганистан и убиле 8 полицајци а повредиле еден, соопштуваат тамошните власти. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG