Достапни линкови

Груевски:крајно време е да се реши името


Крајно време да се реши проблемот за името со Грција но таа има максималистички барањата , изјави премиерот Никола Груевски. Тој вели дека засега нема закажано нови средби со грчкиот премиер Јоргос Папандреу. На прашањето дали новиот амбасадор во НАТО Мартин Треневски сериозно може да одговори на новите обврски, премиерот Груевски рече дека Треневски е човек кој се бори и ќе се бори Македонија да стане полноправна членка на НАТО.
XS
SM
MD
LG