Достапни линкови

Груевски: лошо е што опозицијата не оди на координации во Собрание


Недоаѓањето на опозицијата на координации кај претседателот на Собранието е лош потег, оцени премиерот Никола Груевски. Тој вели дека со тоа тие на некој начин избегнуваат да се изгласаат измените на Деловникот . Според Груевски опозицијата тоа го прави за да земјата добие негативен извештај од Европската комисија, со што ќе и се наштети на државата.

XS
SM
MD
LG