Достапни линкови

Шведска и Иран разговарале за козметичко-шпионските апсења


Од шведското министерство за надворешни работи зборувале со иранскиот амбасадор во земјата Расол Еслами за затварањето на шведската фирма Орифлејм во Иран и за приведувањето на персоналот. Иранските власти во неделата ја затворија канцеларијата на фирмата во Техеран и уапсија 5 од вработените поради обвиненија дека се вклучени во шпионска афера.
XS
SM
MD
LG