Достапни линкови

Дачиќ:Србите му веруваат повеќе на УМНИК


Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ денеска му пренел на шефот на УМНИК Ламберто Занијери дека Србија се противи на решението српските верски и културни објекти во Косово да ги чува косовската полиција. Дачиќ ми пренел дека српското население кое живее во Косово и Метохија многу повеќе и верува на меѓународната заедница, отколку на косовската полиција.
XS
SM
MD
LG