Достапни линкови

Медведев можеби наскоро во посета на Македонија?


,,Македонија и Русија се очекува наскоро да потпишат Договор за пријателство и соработка, а постои и голема можност рускиот претседател Дмитриј Медведев да ја посети Македонија.,, Ова во денешното интервју за руската агенција ИТАР ТАСС го изјави Дарко Костадиновски, државен советник за надворешна политика на македонскиот претседател Ѓорге Иванов. Тој изрази надеж дека потпишувањето на тој Договор ќе се случи наскоро и тоа од страна на двајцата претседатели на средба во Македонија.
XS
SM
MD
LG