Достапни линкови

Џими Картер во Пјонгјанг


Северна Кореа соопшти дека поранешниот американски претседател Џими Картер пристигнал во Пјонгјанг. Тој бил пречекан од главниот севернокорејски пратеник за нуклеараната програма Ким Кије Гван. Картер ќе се обиде да издејствува ослободување на американецот Гомес кој во април годинава беше осуден на осум години принудна работа поради илегално влегување во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG