Достапни линкови

Убиени петмина бунтовници во Дагестан


Руските власти соопштија дека петмина бунтовници биле убиени во престрелка со безбедносните сили во јужната руска република Дагестан. Се прецизира дека бунтовниците отвориле оган кон полицијата кога се обидела да го запре нивниот автомобил на еден контролен пункт во близина на границата со Чеченија.
XS
SM
MD
LG