Достапни линкови

Одбележување на 100 години од раѓањето на Мајка Тереза


По повод 100 години од раѓањето на Мајка Тереза денеска во Скопје ќе биде одржана свечена академија во спомен на големата хуманистка и нобеловка за мир. За утре Собранието на Македонија најави и свечена седница, а ќе биде врачена и државната награда „Мајка Тереза“. Во рамките на одбележувањето ќе биде промовирана и монографијата „Бидете благословени, молитви и пораки“ на Стојан Тренчевски.
XS
SM
MD
LG