Достапни линкови

42 мртви во авионската несреќа во Кина


Најмалку 42 лица загинаа, а 52 преживеаа при уривањето на еден авион во градот Јичун во провинцијата Хеилонгјанг, на североистокот на Кина, близу до границата со Русија. Авионот на компанијата Хенан Ерлајнс при обидот низ густата магла да слета на пистата еден час по полетувањето се запалил. Кинеските власти ги истражуваат причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG