Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло, наместа ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 31 до 38 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 35 степени.
XS
SM
MD
LG