Достапни линкови

Средба Медведев-Боно во Сочи


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска во одморалиштето Сочи му беше домаќин на Боно, фронтменот на ирскиот бенд "У2". Медведев, познат фан на „Дееп Парпал“ и на „Лед Цепелин“ го пофалил Боно за неговата хуманитарна улога за решавање на проблемите во Африка , борбата со сиромаштијата и ширењето на СИДА. „У2“ утре ќе го одржат својот прв концерт во Русија како дел од својата светска турнеја. Боно е познат филантроп, чија хуманитарна работа, вклучува притисок врз богатите земји да отпише милијарди долари долгови од сиромашки земји
XS
SM
MD
LG