Достапни линкови

Авион со 96 патници се урна во Кина


Патнички авион со 96 луѓе се урна денеска во Кина, јавуваат локалните медиуми. Несреќата се случила во провинцијата Хеилонгјанг , на североистокот на Кина. Спасувачките екипи одат кон местото на несреќата. Се уште не се знаат детали за настанот.

XS
SM
MD
LG