Достапни линкови

Ибица уште гори


Шпанските пожарникари се уште се обидуват да го изгаснат пожарот на островот Ибица кој започна во неделата. Досега пожарот уништи 400 хектари зеленило и принуди да се евакуираат повеќе од 1.000 луѓе. Високите температури над 40 степени и силниот ветер им задава проблеми на пожарникарите кои 3 дена се обидуваат да го изгаснат пожарот. Според властите пожарот го предизвикала експлозија на едно возило.
XS
SM
MD
LG