Достапни линкови

Ахмадинеџад ќе го посети Пакистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад планира да го посети погодениот од поплави Пакистан , и да види дали иранската помош се користи ефикасно , јавува иранската државна телевизија. Не се соопштуваат повеќе детали и датумот на евентуалната посета.
XS
SM
MD
LG