Достапни линкови

„Трговецот со смртта“ утре ќе биде екстрадиран во САД


Тајланд утре ќе го екстрадира рускиот дилер со оружје Виктор Боут на Соединетите држави.САД го бараат за обвиненија дека е поврзан со терористички дејствија. Екстрадицијата која тајландсиот суд ја нареди во петокот , предизвика гнев кај официјална Москва , која таквиот чекор го оцени како политички мотивиран. Боут кој е познат и како „Трговец со смртта“ е инспирација за филмот Господар на војната.
XS
SM
MD
LG