Достапни линкови

Авионска несреќа во Непал, 14 загинати


Најмалку 14 луѓе загинаа утрово во Непал, кога мал туристички авион се урна веднаш по полетувањето, изјави шефот на тамошниот спасувачки тим. Тој потврдува дека никој од патниците во авионот не преживеал. Меѓу патниците имало четворица државјани на САД, еден Јапонец и еден Британе, за другите не се знае од каде се.
XS
SM
MD
LG