Достапни линкови

Русија има доволно пченица за свои потреби


Русија има доволно пченица за своите потреби и покрај намалениот род за 38 насто, соопшти руската влада. Причина за намалениот род беше сушата, а владата забрани извоз до крајот на оваа година.
XS
SM
MD
LG