Достапни линкови

Во Ирак има под 50 илјади американски војници


Американската војска соопшти дека во Ирак сега има под 50 илјади војници фокусирани пред се на тренинг на ирачка војска и анти терористички операции. Последната борбена бригада замина од Ирак минатата недела. Според планот на Претседателот Барак Обама, сите американски војници треба да го напуштат Ирак до крајот на 2011.
XS
SM
MD
LG