Достапни линкови

Хонг Конг - не патувајте на Филипините


Владата на Хонг Конг ги предупреди своите жители да не патуваат на Филипините по вчерашаната заложничка криза во која осум туристи од Хонг Конг беа убиени во автобус во Манила. Претседателот на Филипини Бенињо Акино вети целосна истрага за инцидентот во кој седум други туристи беа повредени од поранешен полицаец кој, наводно бил лут што отпуштен од работа.
XS
SM
MD
LG