Достапни линкови

Манила:Застрелан киднаперот на автобусот


Вооружениот маж кој држеше заложници во автобус во Манила е убиен во престрелка со полицијата која влезе во автобусот. Официјалните лица велат дека барем половина од 15-те заложници се живи, но се уште не се знае точно, бидејќи полицајците и медицисните лица им помагаат н азаложниците. Заложничката драма започна пред повеќе од 10 часа кога вооружениот напаѓач кој е поранешен полицаец го зазеде автобусот во кој имаше 25 туристи . Поранешниот полицаец кој е разрешен, бара да се врати повторно на работа.
XS
SM
MD
LG