Достапни линкови

Заложничка драма во Банка во Грција


Вооружен напаѓач земел осум луѓе како заложници во текот на грабеж на банка во грчкото пристаниште Пиреј, соопшти полицијата. Полицијата испратила специјални единици да преговараат со напаѓачот . Според полицијата се работи за двајца напаѓачи , од кои едниот успеал да побегне по доаѓањето на полицијата, додека другиот останал во банката и земал заложници. За време на грабежот во банката имало 14 луѓе, но шест жени биле ослободени.
XS
SM
MD
LG