Достапни линкови

Нови инциденти во Дагестан


Заменик градоначалникот во градот Кизлиар во Дагестан бил тешко ранет во денешниот напад додека одел на работа. Според полицијата, непознати напаѓачи пукале во него. Во одвоен инцидент во Дагестан, две лица загинале од екплозија во нивниот автомобил, кој, според полицијата, бил наменет за самоубиствен напад.
XS
SM
MD
LG