Достапни линкови

Србија и ММФ започнуваат преговори за 3 милијарди евра


Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд и Делегација на Србија денска ги започнуваат официјалните преговори за кредити вредни 3 милијарди евра. Според најавите на српската Влада и ММФ главаната тема на денешниот разговор ќе биде законот за фискална одговорност со кој би требало да се дефинира нивото до кое ќе може Србија да се задолжува.
XS
SM
MD
LG