Достапни линкови

Пожар на плажа на Ибица


Над 700 туристи се евакуирани од шпанскиот остров Ибица поради пожар на една од плажите.Повредени нема но при пожарот е причинета материјана штета, изгорени се 20 –тина автомобил.Шпанските медиуми јавуваат дека пожарот се уште не е изгасен и дека очекуваат пожарникарите од Мајорка да им помогнат во гасењето.
XS
SM
MD
LG