Достапни линкови

Обама ќе одржи говор за Ирак, по одморот


Американскиот претседател Барак Обама планира да одржи голем говор за Ирак ,откако ќе се врати во Вашингтон од неговиот летен одмор, соопштуваат американските власти. Обама се врќа во Белата куќа од одмор на 29 август.

XS
SM
MD
LG