Достапни линкови

Двајца затвореници избегале од Идризово


Двајца затвореници утрово избегале од затворот Идризово, соопштуваат од Управата за извршување санкции. Тие прво ги извадиле решетките од прозорецот на бањата а потоа со помош на дрвена талпа се прекачиле преку ѕидот и избегале од затворот. Службениците што биле на стражарските места каде што е извршено бегството се суспендирани.
XS
SM
MD
LG