Достапни линкови

Загина американски војник во Ирак


Американски војник е убиен во јужен Ирак, во момент кога привршуваат операциите во провинцијата Басра, информираат од армијата на САД. Се уште нема информации како загинал војникот , затоа што истрагата е во тек, велат од американската армија. Ова е прва жртва меѓу американските трупи откако борбените единици ја напуштија земјата пред неколку денови.


XS
SM
MD
LG