Достапни линкови

ЛДП:Владата да ги заштити луѓето од поскап леб


Владата веднаш да отстапи од планот за откуп на пченица три спрема еден, со која би се дозволило да се увезува истата за да се избегне вештачката моментална криза, порачува Либерално демократската партија. Со ова, велат од ЛДП, треба да се стабилизира пазарната цена на брашното и да се испочитува најниската усвоена откупна цена на пченицата. Тие ја повикуваат Владата да ги заштити граѓаните од поскапување на лебот
XS
SM
MD
LG