Достапни линкови

Средба Иванов-Прванов во Охрид


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска во Охрид ќе се сретне со претседателот на Бугарија Георги Прванов, кој ќе престојува во еднодневна работна посета на земјата. Средбата на Иванов со Прванов ќе се одржи во Вила „Билјана“ во Охрид, по што двајцата Претседатели ќе присуствуваат на доделувањето на наградата „Златен Венец” на манифестацијата „Струшки вечери на поезијата“. Наградата оваа година ќе ја добие бугарскиот поет Љубомир Левчев
XS
SM
MD
LG