Достапни линкови

Двајца австралиски војници загинале во Авганистан


Двајца австралиски војници биле убиени, а уште двајца повредени во експлозија на бомби во Авганистан, соопштуваат воените власти. Австралија има 1.550 војници во Авганистан. Со најновите жртви, досега во Авганистан загинале 20 австралиски војници. Смртта на војницит доаѓа во време кога во Австралија се гласа на општи избори И . Владата и опозицијата , го подржуваат воениот ангажман на Австралија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG