Достапни линкови

ОБСЕ бара транспарентност во истрагата за изчезнатиот украински новинар


ОБСЕ денеска ја поздрави одлуката на украинскиот претседател Виктор Јанукович лично да се ангажира во истрагата за изчезнатион новинар Васил Климентиев. Тој беше уредник на еден неделен весник во украинскиот град Каркив и веќе неколку дена е изчезнат. Јанукович повика на целосно расветлување на случајот.
XS
SM
MD
LG