Достапни линкови

30 лица убиени во Авганистан


Авганистанската полиција во јужниот дел на земјата соопшти дека 30 лица од приватно обезбедување биле убиени во битка против талибанците во провинцијата Хелманд. Била нападната една компанија за изградба на патишта и притоа имало и 15-тина ранети, а некои лица биле заробени.
XS
SM
MD
LG