Достапни линкови

Независни анти-корупционери во Авганистан


Пакистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека е сигурен оти двете анти-корупциски комисии, подржани од Западот ќе бидат независни. Оваа изјава Карзаи ја даде по серијата средби со американскиот сенатор Џон Кери, кој престојуваше во Кабул неколку дена. Американските законодавци сметаат дека воените напори во Авганистан не можат да бидат успешни без сериозна битка против корупцијата.
XS
SM
MD
LG