Достапни линкови

Реџепи - не сум спомнал употреба на сила


Министерот за внатрешни работи на Косово Бајрам Реџепи негира дека спомнал употреба на вооружена сила како можно решение доколку дојде до отцепување на делови на Косово населени со срби. Реџепи за Бета изјави дека косовската влада ке го брани Косово во слулчај на евентуално прогласување независност на општините на северот и дека ќе ги апси тие кои би се решиле на таков чекор.
XS
SM
MD
LG