Достапни линкови

Српскиот кошаркар Крстиќ ослободен од затвор во Атина


Српскиот кошаркар Ненад Крстиќ е ослободен од затворот во Атина по синоќешната тепачка за време на мечот со Грција на Олимписката арена. Околу 500 гледачи на Акрополис турнирот на 5 минути пред крајот беа сведоци на масовна тепачка. Крстиќ грабна еден грчки играч за врат а потоа и со столче удири друг.
XS
SM
MD
LG