Достапни линкови

Прво извинување, па преговори, бара Сеул од Северна Кореја


Јужна Кореја соопшти дека Северна Кореја најнапред треба да се извини за торпедирањето на бродот пред неколку месеци, па дури потоа можат да продолжат преговорите за нуклеарно разоружување. Ваквиот коментар на Сеул доаѓа откако кинески претставник го посети Пјонгјанг со цел да ги обнови преговорите, кои Северна Кореја ги напушти во април минатата година.
XS
SM
MD
LG