Достапни линкови

Груевски:нема ништо ново во преговорачкиот процес


Нема ништо особено ново во преговарачкиот процес , изјави премиерот Никола Груевски. Toj изјави дека медијаторот Метју Нимиц е активен во контактирањето со двете страни,но дека неможе да преудицира за негово доаѓање. Груевски за обвинување на опозицијата дека Владата ги кочи евроинтеграциските процеси, изјави дека таквите изјави се недостаток на аргументи. Груевски изјави дека токму оваа Влада е најмногу фокусирана и најмногу посветена на евоинтеграцијата.
XS
SM
MD
LG