Достапни линкови

Џенерал моторс ќе продава акции


Џенерал моторс најави дека планира да продава акции. Од компанијата не соопштуваат колку акции ќе бидат понудени и за која цена, но се очекува нивната вредност да достигне помеѓу 12 и 16 милијарди долари. Џенерал моторс излезе од стечај во јули минатата година.
XS
SM
MD
LG