Достапни линкови

Додиќ:опстанокот на БиХ се поневозможен


Премиерот на Република Српска, Милорад Додиќ изјави дека Босна и Херцеговина покажува се поголем степен на невозможен опстанок. Додиќ за таквата состојба ги обвини претставниците на меѓународната заедница Тој повтори дека нема да прифати уставни реформи во БиХ, кои би ги модерирале странските претставници.

XS
SM
MD
LG