Достапни линкови

Адеми:Рамковните вработување не ја оптоваруваат администрацијата


Вработувањата по Рамковен не ја оптоваруваат администрацијата, тоа е уставна одредба и треба да се имплементира. Вработувањата не се многубројни туку се во рамки на капацитетот на администрацијата, рече денеска вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор, Абдулаќим Адеми. Тој изјави дека е задоволен од досегашната динамика на Вработување по Договорот. Наскоро, најави Адеми, вработените согласно правичната застапеност кои се уште се дома, ќе бидат повикани во институциите.
XS
SM
MD
LG